15 marca 2017 r., przy rondzie pojawiły się tablice, a Zastępca Prezydenta Beata Dudzińska spotkała się z przedstawicielami Wnioskodawcy, czyli Parafii Ewangelicko -Augsburskiej w Pile oraz z Mieszkańcami.
Zastępca Prezydenta w krótkim wystąpieniu mówiła „Dzisiaj symbolicznie nadajemy nazwę, trzeciemu już w ostatnim czasie, rondu w naszym mieście. Nadanie nazwy Reformacji stanowi upamiętnienie dorobku historyczno – kulturowego pilskich ewangelików. Przykładem widocznego znaku tego dorobku jest najstarszy kościół w Pile – św. Stanisława Kostki przy ulicy Browarnej, wcześniej Kościół Marcina Lutra. Dalej wymienić należałoby budynek Urzędu Miasta i Nafty, wcześniej Konsystorz i Superintentendura ewangelicka. Z kolei Szkoła Podstawowa Nr 1 mieści się w gmachu dawnej Szkoły Ewangelickiej, podobnie jak Ośrodek doskonalenia Nauczycieli przy ulicy Bydgoskiej. Warto także pamiętać, że dawniej Piłę zamieszkiwała duża społeczność ewangelicka. 1 kwietnia 1999 roku oficjalnie reaktywowano Parafię Ewangelicko-Augsburską w Pile, która jest wnioskodawcą nadania nazwy dla miejsca w którym się znajdujemy. Z tych względów zespół ds. nazewnictwa ulic pozytywnie zaopiniował złożony wniosek. Nadanie tej nazwy jest także elementem włączenia się władz Miasta i Rady Miasta Piły w obchody 500-lecia Reformacji, które przypadają właśnie w tym roku. Parafia Ewangelicko – Augsburska i pilscy ewangelicy są częścią naszego Miasta, wyrazem różnorodności i odmienności, także tych religijnych między nami.
Dziękuję Wnioskodawcy, w szczególności księdzu Tomaszowi Wola, za zaangażowanie i przygotowanie tablicy informacyjnej. Dziękuję za obecność i przemówienie biskupa pułkownika Mirosława Woli i wszystkich zebranych mieszkańców na tym symbolicznym spotkaniu”.
Uchwałą nr XXX/454/17 Rady Miasta Piły z dnia 31 stycznia 2017 roku, rondu na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Wyspiańskiego, nadano nazwę Reformacji. Wykonanie Uchwały powierzono Prezydentowi Miasta Piły.